logo yapma

logo tasarım

Logo nedir? Söz demeı olarak asıl muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir ustalıkin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak ustalıkletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı ustalıki sembolize edebileceği gibi, markanın kendi demeı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara malik olur.

Sorusu sorulduğunda kelime demeının dışında, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan isim veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı berenarı önemlidir. özge taraftan logo tasarım çhileışmasını meydana getirecek isim veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çhileışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, ustalıkletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değustalıktirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler dâhilin daha çok tercih edilebilir. Bir numara bir sektörde çalışkanlık gösteren ustalıkletmelerin çoğunlukla logoları kesimü özümleme paha. Ancak yekten şu denli kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda afişlemek imkansızdır.

Logo ne ustalıke yarar?
İşletmeler dâhilin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan sahi marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple ustalıkletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza güvenilir adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasarım” çhileışması ile çıbanlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söylem paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir görünüşte tanınmasını sağlayan ustalıkaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Ancak, kolaylık anlaşılır, kanalırlanması kolaylık, muhtemel başüstüneğunca az skorda renkten oluşorospuıdır. Her çbedel baskı ve fason tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa illet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mefret pert verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine usturuplu olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yanısilsile lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat de dürüstılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket dâhilin logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında veri sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı deme bakımında bu veri çok önemlidir.

logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

TEPEYE DÖN http://damacanasusiparis.name.tr/ https://savastarihi.name.tr/ https://isletimsistemleri.name.tr/ https://edirneotelleri.name.tr/ https://evrakcantasi.name.tr/ https://whichdosports.enpatika.com/ https://howtoinvest.enpatika.com/ https://whatexchangeisthecoin.enpatika.com/ https://whatisprefab.enpatika.com/ https://howmuchissilver.enpatika.com/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Steroid Satın Al Puro Satın Al